Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Náplně a tonery - kompatibilní

Jak vybrat kompatibilní tonery?

Originál je jen jeden, ale i kompatibilní tonery mohou být kvalitní. Originální tonery poskytují jednoznačně nejvyšší možnou kvalitu a nejnižší procento poruchovosti. Ovšem za tuto kvalitu je nutno zaplatit vyšší cenu. Proto jsou pro laserové tiskárny vyráběny jako plnohodnotná alternativa kompatibilní tonery.

 

 

Kompatibilní toner je neoriginální spotřební materiál, který je vyroben převážně z nových dílů. Jeho funkčnost závisí na kvalitě výrobce. Cenově většinou vychází výrazně levněji než originální toner. Kvalitní kompatibilní tonery do laserových tiskáren dosahují srovnatelné kvality tiskových výstupů při více než 50% úspoře nákladů na tisk.

 

Pokud hledáte, jak ušetřit na nákladech tisku, jsou kompatibilní tonery pro Vás vhodnou alternativou. Jsou dodávány pro více než 95% tiskáren prodávaných na českém trhu. S kompatibilními tonery vytisknete minimálně stejný počet stránek, jako s originálními tonery. Důležitým měřítkem pro srovnání je množství vytištěných stránek za stejných podmínek. Mnohdy ale vytiskne kompatibilní toner více stránek než originál.

 

 

Není se třeba bát ani jejich spolehlivosti, kvalitní kompatibilní tonery dosahují spolehlivosti originálních. Životnost kazety může zpravidla zkrátit pouze nevhodné zacházení. Mezi vadami, které se mohou občas vyskytnout, se objevují vadné čipy, které nekomunikují s tiskárnou, sypající se toner, poškozený válec nebo stěrka.

 

Proto doporučujeme nakupovat kompatibilní tonery od ověřených výrobců, kteří jsou spolehliví, garantují vysokou užitnou hodnotu výrobku a v případě jakéhokoliv problému jsou schopni reklamaci neprodleně vyřešit.

 

 

Samozřejmě vždy záleží na tom, co od svého toneru očekáváte. Pokud máte starší tiskárnu a tisknete převážně textové dokumenty, stačí vám i ten nejlevnější toner. Jestliže máte novou laserovou tiskárnu, která je ještě v záruce, volte raději originální tonery. Mohlo by se totiž stát, že při záruční opravě by nebyla záruka z důvodu používání neoriginálního spotřebního materiálu uznána.

 

Rádce připravil obchod Tisknulevně.

Porovnat náplně a tonery - kompatibilní